OPEN i egzamin A2

OPEN i egzamin dla podkategorii A2 pozwala na loty dronami w Polsce i krajach należących do Unii Europejskiej. Zaliczenie egzaminu pozwala otrzymać Certyfikat Kompetencji Pilota BSP, czyli uprawnienie lotnicze.

Zdaj egzamin A2 na drony.
Zyskaj Certyfikat Kompetencji Pilota BSP.
Zacznij latać we wszystkich krajach Unii Europejskiej!
Nadzorowany egzamin online dla podkategorii A2

OPEN to jedna z kategorii umożliwiająca loty dronami w europejskiej przestrzeni powietrznej. Kategoria otwarta jest przeznaczona dla lotów stwarzających małe ryzyko dla innych uczestników ruchu lotniczego oraz osób postronnych znajdujących się w obszarze lotu.

OPEN i egzamin dla podkategorii A2

Jej 3 podkategorie pozwalają latać według różnych zasadach, opisanych w rozdziale: Loty dronami w kategorii otwartej.

Jedną z podkategorii jest A2, która po zaliczenie nadzorowanego egzaminu online pozwala uzyskać uprawnienia do lotów dronami o masie nie większej niż 4kg, blisko postronnych osób. Egzamin ten zawiera wiedzę z trzech dziedzin określonych w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji UE 2019/947.

Przebieg egzaminu opisany został w rozdziale: Egzamin A2 na drony.

OPEN i egzamin dla podkategorii A2 pozwala na rozszerzenie możliwości wykorzystania sprzętu latającego do realizacji pasji lotniczej lub do zarabiania pieniędzy dzięki możliwości pozyskania materiału filmowo fotograficznego z perspektywy dotąd zarezerwowanej dla nielicznych.

Dodaj komentarz