RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

Kategoria otwarta

OPEN i egzamin A2

OPEN i egzamin dla podkategorii A2, zaliczony pozytywnie, pozwala wykonywać loty dronami w Polsce i krajach należących do Unii Europejskiej na bardzo prostych zasadach. Po zaliczeniu egzaminu uczestnik otrzymuje Certyfikat Kompetencji Pilota BSP, który jest ważny 5 lat.

Zdaj egzamin A2 na drony.
Zyskaj Certyfikat Kompetencji Pilota BSP.
Zacznij latać we wszystkich krajach Unii Europejskiej!
Nadzorowany egzamin online dla podkategorii A2

OPEN to jedna z kategorii umożliwiająca loty dronami w europejskiej przestrzeni powietrznej. Kategoria otwarta jest przeznaczona dla lotów stwarzających małe ryzyko dla innych uczestników ruchu lotniczego oraz osób postronnych znajdujących się w obszarze lotu. Kategoria otwarta składa się z 3 podkategorie (A1, A2, A3), w których obowiązuję różne zasady, opisane w rozdziale: Loty dronami w kategorii otwartej.

Jedną z podkategorii jest A2, która po zaliczenie nadzorowanego egzaminu online pozwala uzyskać uprawnienia do lotów dronami o masie nie większej niż 4kg, blisko osób postronnych. Egzamin ten zawiera wiedzę z trzech dziedzin określonych w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji UE 2019/947.

Przebieg egzaminu opisany został w rozdziale: Egzamin A2 na drony.

OPEN i egzamin dla podkategorii A2 pozwala na rozszerzenie możliwości wykorzystania sprzętu latającego do realizacji pasji lotniczej lub do zarabiania pieniędzy, dzięki możliwości pozyskania materiału filmowo fotograficznego z perspektywy dotąd zarezerwowanej dla nielicznych.

Dodaj komentarz