KursNaDronyPl

Obierz właściwy kurs: KursNaDrony.pl ™

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

webiDRONar ™ » powrót do przeszłości

Aplikacja DroneRadar jest „zasilana” danymi o strefach geograficznych, którymi zarządza Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Producent aplikacji zaznacza na swojej stronie: https://droneradar.eu/, że:

Wszystkie dane w Droneradar mają charakter informacyjny
i mogą służyć jedynie jako materiał dodatkowy do planowania lotów.”

Oznacza to, że aplikacja może służyć jedynie jako pomoc aeronautyczna. Warto więc wiedzieć jak powstają dane dla aplikacji, jak je sprawdzać w źródłach informacji lotniczej i jak się poruszać dronami w przestrzeni którą użytkuje lotnictwo załogowe.

Trochę historii…

Drony „zaczęły” się w Polsce w okolicach 2010 roku. Branżę na początku tworzyła grupa zapaleńców, entuzjastów, którzy byli i nadal są prawdziwymi „fachowcami”. Dlaczego? Ponieważ ich wiedza i umiejętności wynikają z własnego doświadczenia. W 2013 roku powstały pierwsze przepisy, które określiły zasady lotów dronami w polskiej przestrzeni powietrznej. Nie było jeszcze aplikacji DroneRadar a drony latały. Aplikacja jest bardzo przydatnym narzędziem i ciężko byłoby latać bez niej – myślę, że dla wielu pilotów BSP byłoby to wręcz niemożliwe. Warto jednak, że trzeba sprawdzać strefy lotnicze w innych miejscach. Jeśli jesteś ciekawy jak zapraszam na zajęcia poświęcone tej tematyce.

O czym będzie webiDRONar ™ » powrót do przeszłości?

Chciałbym przybliżyć uczestnikom temat stref lotniczych, ich zamawiania, komunikacji ze służbami ruchu lotniczego, w jaki sposób konwertowane są strefy lotnicze na strefy geograficzne. W szczególności plan wygląda następująco:

  1. Używane definicje i pojęcia
  2. Komunikacja ze służbami ruchu lotniczego ATS
  3. Źródła informacji aeronautycznych: AIP, AUP/UUP, NOTAM
  4. Konwersja stref lotniczych stałych i elastycznych w strefy geograficzne
  5. Loty w strefach CTR i w strefach ATZ różnymi dronami i w różnych kategoriach
  6. Służby lotnicze: komórki ASM, informacja lotnicza FIS, kontroler TWR, zarządzający lotniskiem AFIS

Dla kogo są webiDRONary ™?

Dla pilotów BSP, dla operatorów SBSP, dla wszystkich którzy chcę poszerzyć swoje dronowe horyzonty, korzystać z aplikacji DroneRadar w sposób świadomy, zadać pytania, rozwiać część wątpliwości.

Ile będzie trwał webiDRONar ™?

Całość zajmie 2 godziny, przy czym prezentacja zajmie godzinę i 30 minut. Resztę czasu poświęcimy na pytania, odpowiedzi i dyskusję. Jeśli będzie potrzeba, czas zostanie przedłużony.

Kto będzie prowadził webiDRONar ™ » powrót do przeszłości?

Piotr Kleczyński: pilot i instruktor BSP, egzaminator pilotów BSP, inżynier elektronik, konstruktor wielowirnikowych platform latających Hornet, pasjonat latania.

Kiedy planowane są webiDRONary ™ » powrót do przeszłości?

Udział w webiDRONarze ™ » powrót do przeszłości - termin 27 lipca 2022 r.
[ 149,00 zł ]

Naciskając przycisk Kupuję udział w webiDRONarze oświadczasz,
że zapoznałeś się i akceptujesz regulamin.