RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

DRONY w lotach VLOS

DRONY w lotach VLOS muszą znajdować się w zasięgu wzroku. VLOS to zwyczajowa nazwa rodzaju lotów, która po angielsku oznacza: Visual Line of Sight. Zgodnie z przepisami do operacji lotniczych VLOS z użyciem BSP, należą te loty w których Pilota BSP lub co najmniej jeden obserwator utrzymują bezpośredni kontakt wzrokowy z bezzałogowym statkiem powietrznym (dronem).

Rejestracja operatora

Warunkiem koniecznym wykonywania lotów dronami jest rejestracja operatora na stronie drony.ulc.gov.pl.

Kategorie lotów

Operacje VLOS mogą być wykonywane zarówno w kategorii otwartej (OPEN) jak i w szczególnej (SPECIFIC).

Kategoria otwarta

Loty w kategorii otwartej dzielą się na trzy podkategorie: A1/A3 i A2. Loty w podkategorii A1/A3 wymagają jedynie przejścia bezpłatnego szkolenia teoretycznego i zaliczenia egzaminu online na stronie: drony.ulc.gov.pl. Zaś lot w podkategorii A2 wymagają zaliczenia dodatkowego nadzorowanego egzaminu online u wyznaczonego operatora. KursNaDrony.pl realizuje egzaminy dla podkategorii A2. Więcej na stronie: https://kursnadrony.pl/egzamin-a2/

Kategoria szczególna

Loty w kategorii szczególnej są możliwe dla posiadaczy świadectwa kwalifikacji UAVO lub po zaliczeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego w zakresie uprawnień do jednego z ośmiu narodowych scenariuszy standardowych NSTS. W tym przypadku wymaganego jest szkolenie lotnicze, które organizuje KursNaDrony.pl. Więcej na stronie:
https://kursnadrony.pl/kategoria-produktu/szkolenia-lotnicze-dla-kategorii-szczegolnej-nsts-vlos/

Szkolenia lotnicze

KursNaDrony.pl organizuje trzy rodzaje szkoleń lotniczych VLOS w zakresie uprawnień dla kategorii szczególnej: BASIC, OPTIMAL, PREMIUM. Każdy rodzaj szkolenia przeznaczony jest dla innej grupy pilotów. Szkolenia te są poszukiwane przez pilotów dla których kategoria otwarta jest niewystarczająca.

Szkolenie NSTS BASIC

BASIC to szkolenia dla osób, które latają dronami (np.: w trybie FPV), mają doświadczenie w zakresie BSP i szukają SZYBKIEGO sposobu na uzyskanie uprawnień do wykonywania legalnych lotów w przestrzeni powietrznej.

Szkolenie NSTS OPTIMAL

OPTIMAL to szkolenie dla osób, które nigdy nie latały dronami lub dopiero zaczynają nimi latać. Jest w nim więcej godzin praktycznych podzielonych na sesje treningowe oraz trzy WEBINARY DRONOWE ™.

Szkolenie NSTS PREMIUM

PREMIUM to szkolenie dla osób, które chcą się przebranżowić i szybko wejść w rolę Pilota BSP. Szkolenie z dużą liczbą lotów praktycznych na różnym sprzęcie latającym, również z wykorzystaniem dronów FPV.

Bezpieczeństwo

DRONY w lotach VLOS powinny być wykonywane przez osoby posiadające wiedzę i umiejętności! Inaczej ciężko jest latać bezpiecznie! Zapraszamy na szkolenia organizowane przez KursNaDrony.pl

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2