RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Poświadczenie dla INStruktora

Poświadczenie dla INStruktora, wystawione przez Prezesa ULC, musi posiadać każda osoba, która chce uczyć latać dronami kandydatów na pilotów BSP i prowadzić szkolenia w zakresie scenariuszy standardowych NSTS. Aby uzyskać przedmiotowe poświadczenie należy posiadać kwalifikacje pilota BSP co najmniej dla scenariusza NSTS-01 i ukończyć szkolenie kompetencyjne dla instruktorów. Poświadczenie to jest wydawane na podstawie złożonego w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego wniosku.

W 2023 roku kończą się terminy poświadczeń Prezesa ULC u INStruktorów, którzy zdobywali uprawnienia jeszcze w poprzednim systemie szkolenia – większość u Krzysztofa Figura, którego pozdrawiamy serdecznie ;-). Bez ważnego poświadczenia nie można wykonywać pracy w charakterze INStruktora nauki latania dronami. Termin ważności poświadczenia można znaleźć w tabeli z uprawnieniami na własnym profilu pilota. Profil pilota jest dostępny na stronie polskiego nadzoru lotniczego pod adresem: drony.ulc.gov.pl po zalogowaniu się do swojego konta.

Ważność poświadczenia kończy się 9 kwietnia 2023 r.

KursNaDrony.pl jako operator prowadzący szkolenie, po jego zakończeniu wypełnia i podpisuje wniosek 2EU/LBSP. Uczestnik szkolenia również go podpisuje i składa w ULC, nie wcześniej niż na 30 dni przed końcem terminu ważności poprzedniego poświadczenia. Na podstawie prawidłowo wypełnionego wniosku Prezes ULC wystawia poświadczenie i aktualizuje datę w profilu pilota – instruktora.

Poświadczenie dla INStruktora
Wniosek nr 2EU/LBSP

Szkolenie dla INStruktora przedłużającego ważność poświadczenia

Szkolenie dla INStruktora przedłużającego termin ważności poświadczenia, oferowane przez KursNaDrony.pl to szkolenie w trybie samokształcenia on-line. Warunkiem uzyskania poświadczenia jest zaliczenie testu weryfikującego z ośmiu dziedzin na co najmniej 75%.

Szkolenie do uzyskania poświadczenia

Szkolenie do uzyskania poświadczenia jest przeznaczone dla osób, posiadających ważne kompetencje pilota BSP do wykonywania operacji w kategorii szczególnej według narodowych scenariuszy NSTS (co najmniej NSTS-01). Po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu poświadczenia Prezesa ULC, mogą oni rozpocząć pracę w charakterze INStruktora nauki latania dronami. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami oraz ceną szkolenia, skontaktuj się z nami pod adresem: kurs_@drony.pl (skasuj _).