RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

KnowHow

Akomodacja oka

Akomodacja oka to zdolność dostosowania się narządu wzroku, pozwalająca ostro widzieć przedmioty znajdujących się w różnych odległościach od obserwatora. Pilot BSP potrzebuję tej zdolności ponieważ podczas wykonywania lotów dronami na zmianę patrzy w dal lub na ekran konsoli sterującej znajdujący się bardzo blisko.

Akomodacja polega na odpowiednim doborze długości ogniskowej układu optycznego oka, aby na siatkówce powstawał ostry obraz oglądanego przedmiotu. Zmiana kształtu soczewki oka, powoduję zmianę jej ogniskowej a to powoduje zmianę zdolności skupiającej soczewki oka.

Aby zmiana ogniskowej soczewki oka była skuteczna musi być ona odpowiednio elastyczna. Na skutek starzenia się organizmu elastyczność soczewki oka zmniejsza się co powoduje nieostre widzenie przedmiotów. Zazwyczaj wzrok pogarsza się po 40 roku życia co objawia się nie ostrym widzeniem obiektów znajdujących się blisko obserwatora.

Dopóki długość ręki wystarcza do mechanicznego oddalenia przedmiotu od oczu obserwatora w celu wyostrzenia obrazu nie trzeba odwiedzać optyka. Jeśli nie wystarcza konieczne jest zamówienia okularów korekcyjnych. Jest to wada wzroku, która jednak nie dyskwalifikuje osoby do pracy w charakterze pilota BSP.

Dodaj komentarz