RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

FAQ

Jakie są zasady lotów w innych krajach?

Przede wszystkim trzeba znać aktualne zasady wykonywania lotów w Polsce. Ogólne zasady dla podkategorii A1/2/3 kategorii otwartej są wspólne dla wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej. Jednak w danym kraju mogą obowiązywać dodatkowe przepisy. Na przykład w Polsce jest obowiązek zgłaszania każdego lotu przy pomocy systemu tele-informatycznego, określonego przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (w skrócie: PAŻP). Aktualnie obowiązuje system dostępny przez przeglądarkę internetową pod adresem checkin.pansa.pl. W Polsce ubezpieczenie OC dla pilota BSP jest wymagane dla BSP o masie startowej wyższej niż 20kg. W innych krajach wymagane jest nawet dla dronów o masie poniżej 250g.

Informacje na stronach ULC

Każdy z nadzorów lotniczych w Europie prezentuje na swoich stronach informacje o zasadach wykonywania lotów. W Polsce nadzorem lotniczym jest Urząd Lotnictwa Cywilnego (w skrócie: ULC), który przygotował stronę z podstawowymi informacjami dla pilotów BSP z innych krajów: https://ulc.gov.pl/pl/drony/operators-from-other-eu-member-states.

Informacje w innych nadzorach lotniczych

Najpewniejszym sposobem uzyskania informacji o lotach w kraju w którym pilot BSP planuje wykonywać loty dronem jest zapoznanie się z informacjami na stronie nadzoru lotniczego w tym kraju. W celu uzyskania informacji pomocny może być telefon do ambasady tego kraju.

E-Book Karola Damięckiego

Karol Damięcki właściciel szkoły Akademia Ja Latam, napisał e-book pt. „Ja Latam dronem po Europie” o zasadach wykonywania lotów w krajach Europy.