Przed egzaminem w zakresie podkategorii A2 należy zapoznać się z poniższymi materiałami – część pytań egzaminacyjnych była układana w oparciu o prezentowane w nich zagadnienia.
Materiały KursNaDrony.pl
Aby ułatwić nowym pilotom wejście w dronową tematykę przygotowaliśmy materiały do samodzielnej nauki. W pliku PDF znajduje się kompendium wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia przygody z dronami i samodzielnego przygotowania się do egzaminu dla podkategorii A2. Materiały są udostępnione bezpłatnie.
Zawartość kompendium jest rozwijana i uzupełniana, więc co jakiś czas należy pobrać najnowszą wersję! Zapoznanie się kompendium oraz przejście szkolenie online dla podkategorii A2 przygotowane przez ULC, pozwala przygotować się do egzaminu.
» Kompendium wiedzy A2
» Krótkie artykuły dla pilotów BSP
Szkolenie online ULC
W procesie samokształcenia warto przejść szkolenie A2 na stronie ULC. Znajduję się tam materiały wyjaśniające różne aspekty związane z BSP. Po zalogowaniu się na stronie drony.ulc.gov.pl należy wcisnąć przycisk Rozpocznij/kontynuuj szkolenie A2:
» Szkolenie online A2
A co jeśli przeszedłem szkolenie A2 na stronie ULC i nie mogę go powtórzyć? Zawsze jest sposób – zastosuj DroneHack #1!
Inne źródła wiedzy
Strefy geograficzne, DroneMap, Checkin, PansaUTM
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ustala zasady lotów przy pomocy dronów w polskiej przestrzeni powietrznej. Konieczna jest więc znajomość poniżej wymienionych zagadnień:
- https://www.pansa.pl/strefy-geograficzne/
- https://dronemap.pansa.pl/
- https://www.pansa.pl/checkin/
- https://www.pansa.pl/poznaj-pansautm/
Źródła informacji o kategorii otwartej
- Strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), zajmującego się nadzorem lotniczym w Polsce:
- Strony Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), odpowiedzialnej za przestrzeń powietrzną w Polsce: