RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Materiały przed egzaminem A2

Przed egzaminem w zakresie podkategorii A2 należy zapoznać się z poniższymi materiałami – część pytań egzaminacyjnych była układana w oparciu o prezentowane w nich zagadnienia.

Materiały KursNaDrony.pl

Aby ułatwić nowym pilotom wejście w dronową tematykę przygotowaliśmy materiały do samodzielnej nauki. W pliku PDF znajduje się kompendium wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia przygody z dronami i samodzielnego przygotowania się do egzaminu dla podkategorii A2. Materiały są udostępnione bezpłatnie.

Zawartość kompendium jest rozwijana i uzupełniana, więc co jakiś czas należy pobrać najnowszą wersję! Zapoznanie się kompendium oraz przejście szkolenie online dla podkategorii A2 przygotowane przez ULC, pozwala przygotować się do egzaminu.

» Kompendium wiedzy A2

» Krótkie artykuły dla pilotów BSP

Szkolenie online ULC

W procesie samokształcenia warto przejść szkolenie A2 na stronie ULC. Znajduję się tam materiały wyjaśniające różne aspekty związane z BSP. Po zalogowaniu się na stronie drony.ulc.gov.pl należy wcisnąć przycisk Rozpocznij/kontynuuj szkolenie A2:

» Szkolenie online A2

Strona ULC

A co jeśli przeszedłem szkolenie A2 na stronie ULC i nie mogę go powtórzyć? Zawsze jest sposób – zastosuj DroneHack #1!

Inne źródła wiedzy

Strefy geograficzne, DroneMap, Checkin, PansaUTM

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ustala zasady lotów przy pomocy dronów w polskiej przestrzeni powietrznej. Konieczna jest więc znajomość poniżej wymienionych zagadnień:

Źródła informacji o kategorii otwartej