RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

KnowHow

NOTAM

NOTAM (ang. NOtice To AirMen) jest to jedno z trzech źródeł informacji lotniczych (zwanych informacjami aeronautycznymi). NOTAM ma postać krótka depeszy tekstowa wydawanej na żądanie i rozpowszechnianej za pomocą środków telekomunikacyjnych.

Depesza NOTAM zawiera informacje o ustanowieniach nowych stref elastycznych (np.: TRA), stanie lub zmianach urządzeń lotniczych, służb, procedur, a także o utrudnieniach i niebezpieczeństwach, których znajomość we właściwym czasie jest istotna dla personelu związanego z operacjami lotniczymi.

Depesza NOTAM powinna być zrozumiała bez potrzeby odwoływania się do innego dokumentu. NOTAM jest sporządzany i rozsyłany bezzwłocznie, każdorazowo gdy podane w nim informacje mają: charakter krótkotrwały, dotyczą zmian o szczególnym znaczeniu operacyjnym wprowadzanych na stałe, opisują czasowe zmiany o charakterze długotrwałym.

W Polsce wymianą depesz NOTAM zajmuje się Służba Informacji Lotniczej, która jest organem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Międzynarodowe Biuro NOTAM (NOF) znajduje się w Warszawie w siedzibie PAŻP i posiada adres AFS: EPWWYNYX.

Więcej na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/NOTAM.

Dodaj komentarz