RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

Inne

Strefy NoFlyZone

Strefy NoFlyZone (w skrócie NFZ) to strefy związane z systemem geofencingu, które są tworzone przez producentów systemów BSP. Wprowadzenie tych stref ma na celu uniemożliwienie startu lub wlotu drona w określone obszary. Obszary te mogą być związane z lotnictwem załogowym (np. blokada NFZ w strefach lotniczych CTR), z obiektami naziemnymi (np. areszty) lub innymi obszarami lub obiektami nad którymi lot z jakiś powodów jest niedozwolony. Blokady te można deaktywować i jest to realizowane na wniosek pilota BSP.

Podczas przygotowania do lotu (które powinno być wykonane na kilka dni przed planowaną datą operacji) warto sprawdzić czy w miejscu planowanego lotu nie występuje strefa NFZ, po to, żeby wcześniej wysłać zgłoszenie do producenta z prośbą o zdjęcie ograniczenia wynikającego z tej strefy. Inaczej może się okazać, że start w planowanym miejscu jest niemożliwy.

Firma DJI ma dedykowaną sekcję w swoim serwisie internetowym, poświęconą tej tematyce. Znajduje się tam mapa z oznaczonymi strefami NFZ firmy DJI oraz opis systemu geofencingu Fly Safe.