RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

KnowHow

Unikanie kolizji

Przepisy nakładają na pilota obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa na ziemi i w powietrzu. Pilot wykonujący operację z użyciem systemu BSP zachowuje szczególną ostrożność, unika działania lub zaniechania, które mogłoby stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego, statku powietrznego lub życia lub zdrowia załogi lub pasażerów znajdujących się na jego pokładzie.

Co więcej pilot wykonuje operację z użyciem systemu BSP Pilot w sposób umożliwiający uniknięcie kolizji z innym statkiem powietrznym oraz daje pierwszeństwo drogi załogowym statkom powietrznym. To oznacza, że pilot BSP musi mieć świadomość zasad obowiązujących w powietrzu w szczególności zachowania na kursie kolizyjnym.

Pilota załogowego statku latającego będąc na kursie kolizyjnym z innym statkiem powietrznym (również bezzałogowym) zawsze będzie wykonywał unik w prawo i tego samego manewru będzie oczekiwał od opozyta. Dlatego pilot drona musi umieć sterować bezzałogowym statkiem powietrznym w stopniu umożliwiającym uniknięcie kolizji.

Dodaj komentarz