RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Informacje zawarte w serwisie KursNaDrony.pl udostępniamy bezpłatnie.
Jeśli poszerzyły one Twoją wiedzę i doceniasz naszą pracę możesz kupić kawę. Dziękujemy!

Kategoria szczególna, KnowHow

Wznowienie uprawnień

Do końca obowiązywania narodowych scenariuszy standardowych jest możliwość wznowienia uprawnień wpisanych do świadectwa kwalifikacji UAVO. Jak ma to wyglądać? Otóż pilot który „przespał” termin i nie zrobił konwersji świadectwa kwalifikacji UAVO może wziąć udział w szkoleniu teoretycznym i skróconym szkoleniu praktycznym dla scenariusza NSTS. W procesie uzyskiwania kwalifikacji do wykonywania lotów w kategorii szczególnej według scenariuszy NSTS pilot musi:

  1. Przejść szkolenie teoretyczne dla danego NSTS
  2. Przejść szkolenie praktyczne, które może być skrócone
  3. Uzyskać pozytywną ocenę umiejętności praktycznych zdobytych podczas szkolenia
  4. Zaliczyć egzamin teoretyczny w zakresie 8 dziedzin wymaganych w scenariuszach NSTS

Warunek pozwalający skrócić szkolenie praktyczne

Jeśli pilot BSP, który zgłasza się na szkolenie posiada świadectwo kwalifikacji UAVO i na dzień 31 grudnia 2021 r. miał ważne odpowiednie uprawnienia to może skorzystać ze skróconego szkolenia praktycznego.

  • Dla NSTS-01 ważne uprawnienie dodatkowe UAV<5 kg umożliwia skrócenie szkolenia praktycznego do 1,5 godziny zegarowej (zamiast 4), nie wliczając w to przerw, z czego minimum 1 godzina zegarowa to czas lotu i minimum 0,5 godziny zegarowej to szkolenie naziemne z obsługi i funkcji systemu bezzałogowego statku powietrznego
  • Dla NSTS-05 ważne uprawnienie podstawowe BVLOS i dodatkowe UAV<5 kg umożliwia skrócenie szkolenia praktycznego do 3 godzin zegarowych (zamiast 9), nie wliczając w to przerw, z czego minimum 2 godziny zegarowej to czas lotu i minimum 1 godzina zegarowej to szkolenie naziemne z obsługi i funkcji systemu bezzałogowego

Dla pozostałych narodowych scenariuszy NSTS, należy samodzielnie znaleźć informację o możliwości skrócenia czasu szkolenia praktycznego.