RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Kategoria szczególna

Szkolenie lotnicze do uprawnienia NSTS-01

Chcesz zostać pilotem BSP?
Zapnij pasy i zacznij z nami lot na wysokim poziomie!

Posiadanie uprawnienia NSTS-01 daje Pilotowi BSP możliwość latania w kategorii szczególnej z wykorzystaniem narodowego scenariusza standardowego o numerze 01. Uprawnia ono do latania wszystkimi rodzajami dronów (MR, A, H) o masie startowej nie większej niż 4kg. Posiadając to uprawnienie można wykonywać operacje z użyciem BSP:

  • w zasięgu wzroku VLOS
  • używając systemu FPV

Organizacja szkolenia

Kurs będzie podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczną zaczynamy jeszcze zimą, żeby dobrze wykorzystać czas. Pierwsze zajęcia praktyczne zaczniemy jak temperatura zewnętrzna będzie wyższa niż 15 st. C (przełom marca i kwietnia). Nie latamy podczas opadów deszczu i wiatru wiejącego z prędkością większą niż 10m/s.

Przebieg szkolenia teoretycznego

Szkolenie zaczyna się od pracy samodzielnej uczestnika, z wykorzystaniem systemu TestNaDrony.pl. Ta część zajmuje 6-12h. TestNaDrony.pl to baza aktualnej wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów, procedur i dobrych praktyk.

Uczestnik kursu może wziąć udział w webinarach dronowych, które znacznie wykraczają ponad program szkolenia teoretycznego NSTS-01.

Uczestnik kursu musi w sumie spędzić na szkoleniu teoretycznym 12h. Szkolenie kończy się testem kompetencyjnym, sprawdzającym wymaganą wiedzę z 8 dziedzin dla uprawnienia NSTS-01.

Przebieg szkolenia praktycznego

Po zaliczonym teoretycznym egzaminie wewnętrznym każdy uczestnik szkolenia umawia się na zajęcia praktyczne w terminie ustalanym indywidualnie z INStruktorem. Zajęcia są realizowane zgodnie z programem szkolenia praktycznego NSTS-01.

Podstawowe umiejętności praktyczne trenowane pod okiem INStruktora mogą być „szlifowane” samodzielnie przy użyciu symulatora lotu dronem AeroSIM RC, który można kupić lub wypożyczyć na czas kursu.

Uczestnik kursu będzie zobowiązany do udziału w zajęciach praktycznych, które zajmą minimum 4h. W trakcie szkolenia prowadzona jest ocena umiejętności praktycznych wymaganych dla uprawnienia NSTS-01.

Miejsce szkolenia praktycznego

Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Warszawy. W zależności od czynników zewnętrznych, może to być pole przy Centrum Olimpijskim, okolice ulicy Stanisława Chudoby na warszawskiej Białołęce, lub strefa TRA138.

Istnieje możliwość dojazdu INStruktora do uczestnika szkolenia. Wymaga to jednak osobnych ustaleń i wiąże się z dodatkowym kosztem doliczanym do standardowej ceny szkolenia.

Jaka cena?

Szkolenie lotnicze NSTS-01 OPTIMAL kosztuje 1600 zł:

  • 600zł za ponadprogramowa rzetelną wiedzę przekazaną jasno i przejrzyście przez Piotra Kleczyńskiego
  • 1000zł za indywidualne zajęcia praktyczne, realizowane z użyciem różnych dronów, również dronów FPV

Płatność jedynie przelewem na konto bankowe:
50 1020 5558 1111 1037 7010 0316
z tytułem przelewu:
Szkolenie lotnicze NSTS1

Materiały dydaktyczne

Materiały dydaktyczne dla poszczególnych dziedzin szkolenia NSTS-01 w kategorii szczególnej zostały opracowywane od podstaw. Nie jest to kopia starych slajdów ze szkoleń w zakresie VLOS dla świadectwa kwalifikacji UAVO!

To zupełnie nowe materiały, które przygotowujemy od początku 2021 r. Powstały na bazie 10 letniego doświadczenia – Piotr Kleczyński zawodowo szkoli pilotów BSP od 2011 roku.

NSTS-01: zakres dziedziny 3: Procedury operacyjne

Bonus za udział w naszym szkoleniu

Szkolenie lotnicze to ważny etap w karierze Pilota BSP! Żeby jednak móc latać bezpiecznie, potrzebne są drony, oraz profesjonalny serwis. Każdy kto ukończy nasze szkolenie do uprawienia NSTS-01 otrzyma kod rabatowy na zakupy dronów DJI lub wyścigowych customów FPV w DRONEXPERT.eu.

Do zobaczenia na zajęciach!

Wystawiajcie twarz do słońca i polecajcie nas dalej, ktoś może potrzebować tej informacji!

Zapraszamy,
kurs@drony.pl

Dodaj komentarz