Szkolenie lotnicze do uprawnienia NSTS-01

Chcesz zostać Pilotem BSP?
Zapnij pasy i zacznij z nami lot na wysokim poziomie!

Posiadanie uprawnienia NSTS-01 daje Pilotowi BSP możliwość latania w kategorii szczególnej z wykorzystaniem narodowego scenariusza standardowego o numerze 01. Uprawnia ono do latania wszystkimi rodzajami dronów (MR, A, H) o masie startowej nie większej niż 4kg. Posiadając to uprawnienie można wykonywać operacje z użyciem BSP:

  • w zasięgu wzroku VLOS
  • używając systemu FPV

Kiedy zaczynamy?

Pierwszy kurs w zakresie NSTS-01 będzie realizowane w dniach 22-26 marca. Do tego czasu pracujemy, żeby mieć komplet materiałów szkoleniowych, czyli: baza wiedzy w systemie nauki online TestNaDrony.pl, materiały pomocnicze analogiczne do Kompendium A2, webinary dronowe, ćwiczenia z analizą przypadków oraz testy egzaminu wewnętrznego.

Organizacja szkolenia

Kurs będzie podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczną zaczynamy jeszcze zimą, żeby dobrze wykorzystać czas. Pierwsze zajęcia praktyczne zaczniemy jak temperatura zewnętrzna będzie wyższa niż 15 st. C (przełom marca i kwietnia). Nie latamy podczas opadów deszczu i wiatru wiejącego z prędkością większy niż 10m/s.

Przebieg szkolenia teoretycznego

22 marca zostanie uruchomiony system TestNaDrony.pl z nową bazą wiedzy dopasowaną do aktualnie obowiązujących przepisów i wymagań programowych. Szkolenie online zajmie każdemu kandydatowi 4h i będzie to praca samodzielna.

W dniach 23-26 dla uczestników kursu będziemy prowadzić webinary dronowe (minimum 6h) oraz ćwiczenia na których będziemy analizować konkretne przypadki (minimum 2h), zgodnie z programem szkolenia teoretycznego NSTS-01.

Uczestnik kursu będzie zobowiązany do udziału w zajęciach, które zajmą minimum 12h. Na koniec przeprowadzony będzie teoretyczny egzamin wewnętrzny online sprawdzający wymaganą wiedzę z 8 dziedzin dla uprawnienia NSTS-01.

Przebieg szkolenia praktycznego

Po zaliczonym teoretycznym egzaminie wewnętrznym każdy uczestnik szkolenia umawia się na zajęcia praktyczne w terminie ustalanym indywidualnie z INStruktorem. Zajęcia są realizowane zgodnie z programem szkolenia praktycznego NSTS-01.

Podstawowe umiejętności praktyczne trenowane pod okiem INStruktora mogą być „szlifowane” samodzielnie przy użyciu symulatora lotu dronem AeroSIM RC, który można kupić lub wypożyczyć na czas kursu.

Uczestnik kursu będzie zobowiązany do udziału w zajęciach praktycznych, które zajmą minimum 4h. Na koniec przeprowadzony będzie praktyczny egzamin wewnętrzny sprawdzający wymagane umiejętności dla uprawnienia NSTS-01.

Miejsce szkolenia praktycznego

Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Warszawy. W zależności od czynników zewnętrznych, może to być pole przy Centrum Olimpijskim, okolice ulicy Stanisława Chudoby na warszawskiej Białołęce, lub strefa TRA138.

Istnieje możliwość dojazdu INStruktora do uczestnika szkolenia. Wymaga to jednak osobnych ustaleń i wiąże się z dodatkowym kosztem doliczanym do standardowej ceny szkolenia.

Jaka cena?

Szkolenie lotnicze NSTS-01 OPTIMAL będzie kosztowało 1600 zł. Każda część szkolenie będzie osobna płatna:

  • 600zł za ponadprogramowa rzetelną wiedzę przekazaną jasno i przejrzyście przez Piotra Kleczyńskiego
  • 1000zł za indywidualne zajęcia praktyczne, realizowane z użyciem różnych dronów, między innymi FPV 😉

Płatność jedynie przelewem na konto bankowe:
50 1020 5558 1111 1037 7010 0316
z tytułem przelewu:
Szkolenie lotnicze NSTS1 teoria

Stan przygotowania szkolenia

Praca wre! 70% prezentacji z najważniejszej dziedziny szkolenia NSTS-01 w kategorii szczególnej jest zakończone. To szkolenie jest opracowywane od podstaw. Nie jest kopią starych slajdów ze szkoleń w zakresie VLOS dla świadectwa kwalifikacji UAVO!

To zupełnie nowe materiały, które przygotowujemy od początku stycznia 2021 roku. Robimy je na bazie 10 letniego doświadczenia – osobą odpowiedzialną za zawartość merytoryczną jest Piotr Kleczyński, który zawodowo szkoli pilotów dronów od 2011 roku.

NSTS-01: zakres dziedziny 3: Procedury operacyjne

Bonus za udział w naszym szkoleniu

Szkolenie lotnicze to ważny etap w karierze Pilota BSP! Żeby jednak móc latać bezpiecznie, potrzebne są drony, oraz profesjonalny serwis. Każdy kto ukończy nasze szkolenie do uprawienia NSTS-01 otrzyma kod rabatowy na zakupy konumenckich dronów DJI oraz custowowych dronów wyścigowych FPV w DRONEXPERT.eu.

Serdeczna prośba!

Wystawiajcie twarz do słońca i puszczajcie dalej ktoś może potrzebować tej informacji.

Zapraszamy,
kurs@drony.pl

Dodaj komentarz