KursNaDronyPl

Obierz właściwy kurs: KursNaDrony.pl ™

RSS
Follow by Email
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram

Kategoria szczególna

Szkolenie lotnicze do uprawnienia NSTS-01

Chcesz zostać pilotem BSP?
Zapnij pasy i zacznij z nami lot na wysokim poziomie!

Posiadanie uprawnienia NSTS-01 daje Pilotowi BSP możliwość latania w kategorii szczególnej z wykorzystaniem narodowego scenariusza standardowego o numerze 01. Uprawnia ono do latania wszystkimi rodzajami dronów (MR, A, H) o masie startowej nie większej niż 4kg. Posiadając to uprawnienie można wykonywać operacje z użyciem BSP:

  • w zasięgu wzroku VLOS
  • używając systemu FPV

Od 1 stycznia 2024 loty BSP będą mogły być wykonywane dronami oznaczonymi klasami C0-C6. Piloci którzy będą posiadać kwalifikacji NSTS-01 do 31 grudnia 2025 będą mogli wykonywać loty przy użyciu dronów nie posiadających klas. Warto więc zrobić szkolenie i uzyskać kwalifikacje.

Organizacja szkolenia

Szkolenie jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia praktyczne realizowane są jeśli temperatura zewnętrzna jest wyższa niż 15 st. C. Nie latamy podczas opadów deszczu i wiatru wiejącego z prędkością większą niż 10m/s.

Przebieg szkolenia teoretycznego

Szkolenie zaczyna się od pracy samodzielnej uczestnika, z wykorzystaniem systemu TestNaDrony.pl, który zawiera bazę aktualnej wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów, procedur i dobrych praktyk. Uczestnik musi spędzić na szkoleniu teoretycznym nie mniej niż 12h. Szkolenie kończy się testem weryfikującym, sprawdzającym wiedzę z 8 dziedzin wymaganych dla uprawnienia NSTS-01.

Uczestnik szkolenie może wziąć udział w webinarach dronowych, które znacznie wykraczają ponad program szkolenia teoretycznego NSTS-01.

Przebieg szkolenia praktycznego

Po zaliczonym teście weryfikującym uczestnik umawia się na zajęcia praktyczne w terminie ustalanym indywidualnie z INStruktorem. Zajęcia są realizowane zgodnie z programem szkolenia praktycznego NSTS-01 i trwają nie mniej niż 4h. W trakcie szkolenia praktycznego prowadzona jest ocena umiejętności praktycznych wymaganych dla uprawnienia NSTS-01.

Podstawowe umiejętności praktyczne trenowane pod okiem INStruktora mogą być „szlifowane” samodzielnie przy użyciu symulatora lotu dronem AeroSIM RC, który można kupić lub wypożyczyć na czas kursu.

Miejsce szkolenia praktycznego

Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Warszawy. W zależności od czynników zewnętrznych, może to być pole przy Centrum Olimpijskim, okolice ulicy Stanisława Chudoby na warszawskiej Białołęce, lub strefa TRA138.

Istnieje możliwość dojazdu INStruktora do uczestnika szkolenia. Wymaga to jednak osobnych ustaleń i wiąże się z dodatkowym kosztem doliczanym do standardowej ceny szkolenia.

Materiały dydaktyczne

Materiały dydaktyczne dla poszczególnych dziedzin szkolenia NSTS-01 w kategorii szczególnej zostały opracowywane od podstaw. Nie jest to kopia starych slajdów ze szkoleń w zakresie VLOS dla świadectwa kwalifikacji UAVO!

To zupełnie nowe materiały, które przygotowujemy od początku 2021 r. Powstały na bazie 10 letniego doświadczenia – Piotr Kleczyński zawodowo szkoli pilotów BSP od 2011 roku.

NSTS-01: zakres dziedziny 3: Procedury operacyjne

Bonus za udział w naszym szkoleniu

Szkolenie lotnicze to ważny etap w karierze Pilota BSP! Żeby jednak móc latać bezpiecznie, potrzebne są drony, oraz profesjonalny serwis. Każdy kto ukończy nasze szkolenie do uprawienia NSTS-01 otrzyma kod rabatowy na zakupy dronów DJI lub wyścigowych customów FPV w DRONEXPERT.eu.

Do zobaczenia na zajęciach!

Wystawiaj twarz do słońca i polecaj KursNaDrony innym, ktoś może potrzebować szkolenia

Zapraszam,
Piotr Kleczyński

Dodaj komentarz

Jeśli przydały Ci się powyższe informacje lub chcesz docenić moją pracę możesz postawić kawę od której zaczynam dzień.